Gece saatlerinde Ankara’ya bağlı Yenimahallesi ilçesinde bir apartman içerisinde yangın başladı. Üç katlı olan binanın zemin katında bulunan depoda başlayan yangın kısa sürede etkisini arttırdı. Sebebi belirlenemeyen yangın için itfaiye haber verildi. İçeride mahsur kalanların kurtarılması için yoğun çaba sarf edildi.

Zemin katta yer alan depoda çıkan yangın sebebiyle duman bir anda apartmanı sarmaya başladı. Dumandan dolayı dışarı çıkmakta zorluk yaşayan vatandaşlar, içeride mahsur kalarak kurtarılmayı bekledi. Çevreden itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen ekipler hemen yangına müdahale ederken diğerleri içeride kalanları kurtarmaya çalıştı. İtfaiyenin yoğun müdahalesi sonrasında yangının kısa sürede söndürülmesi büyük bir faciayı önlemiş oldu.

Depoda bir anda çıkan yangın, aynı binayı dumanlar içerisinde bırakırken çevre binalara da sıçrama ihtimaline karşı önlemler alınmaya başlandı. Dumandan etkilenen ev sakinleri, kendilerini balkona atarak korunmaya çalıştı. Ekipler tarafından vatandaşlara merdiven uzatılarak kurtarma çalışmaları gerçekleştirildi.

KUŞLAR KURTARILAMADI

Dairelerden birinde bulunan muhabbet kuşu ise yangında yaşamını yitirdi. Yangının olduğu bölümün üst katında bulunan bir evde sahibi dışarı çıktıktan sonra içeride kuşu olduğunu belirtti. Ekiplerden birisi içeriye girdi. Kuşun kafesini dışarı çıkardı ancak kuşların öldüğü görüldü. Hareketsiz kalan kuşları kurtarmak için müdahale edildi ancak öldükleri belirtildi. Sağlık ekipleri ise etkilenen kişilere oksijen vererek rahatlatmaya çalıştı.

Olay sonrasında depoda incelemeler başlatıldı. Yangının neden çıktığına dair detaylar inceleme sonrasında belli olacak.

Ali Duru tarafından yayınlandı

1980 Gaziantep doğumlu Ali Duru , Gaziantep Üniversitesi bilgisayar programcılığı mezunudur. Öğrencilik yıllarından bu yana medya sektöründe yer almaktadır.. Haberbest.com 'un daimi editörlerindendir. https://www.facebook.com/ali.duru.758

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir