Yaklaşık 1 saat önce TEM Otoyolu üzerinde yaşanan bir kaza sonrasında adeta trafik kilitlenme noktasına geldi. Alınan haber göre, İçme suyu götüren bir tır İstanbul’a doğru yola çıkmıştı. Tali yoldan gelen ticari aracın bir anda yola çıkması sonrasında büyük bir kaza yaşandı. Çarpışma yaşayan iki araçta bir anda savrularak devrildi. Tırın yan yatmasından dolayı yol bir süreliğine trafiğe kapatıldı. Ticari aracı kullanan bayan olduğu belirtilirken adeta can pazarı yaşandı.

İçme suyu götüren tırdan sular bir anda dışarı fırladı. Etraf su içerisinde kalırken olayı gören sürücüler hemen sağlık ekiplerine ve polise haber verdi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ambulans, yaralılara ilk müdahaleyi orada yaptı. Diğer taraftan yangın çıkma ihtimaline karşı ve kurtarma çalışmaları için itfaiye ekipleri de olay yerine geldi. Trafik polisleri ise araçların uzun kuyruk oluşturduğu yolu açmak için yoğun çaba sarf etti.

5 KM KUYRUK OLUŞTU

Kısa süreliğine yaşanan yoğunluk havadan da görüntülendi. Kilometrelerce yaşanan uzun kuyruklar 1 saat sonra gitmeye başladı. Diğer taraftan kazada yan yatan aracın kaldırılmasını bekleyen sürücüler, arabalarından çıkarak beklemek zorunda kaldı. Toplamda 5 km kuyruk oluştuğu ve bir an önce açılması için yoğun çalışma yapıldığı belirtildi. Vinçlerin gelmesi ile yan yatan tır kaldırılmaya başlandı. Olay ile ilgili polislerin soruşturma başlattığı ve kazanın nasıl yaşandığını öğrenmeye çalıştı. Yol daha sonra normal akışına döndü.

Gürkay Cengiz tarafından yayınlandı

1997 Gaziantep doğumlu Gurkay Cengiz , Gaziantep Üniversitesi İktisat mezunudur. Öğrencilik yıllarından beri çeşitli içerik platformlarında ekonomi üzerine yazilar paylaşmaktadır. Haberbest.com 'un editörlerin dendir. https://www.instagram.com/gurkaycengiz/

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir