Kısa bir süre içerisinde başlayacak olan eğitim ve öğretim yılında yaşanacak olan tatillerin günü ve tarihi belli oldu. Öğrencilerin heyecanla beklediği okullarda son hazırlıklar tamamlanmak üzere olduğu öğrenildi. Özellikle eksik olan ve tadilat yapılması gereken kısımların çalışmalarının bittiği ifade edilirken, Milli Eğitim Bakanlığı yeni sezon için hangi günler resmi tatil olacağı ve diğer taraftan ara tatilin yaşanacağı günler belli olmuş oldu.

Bu arada ara tatil zamanı değişmesi dolayısıyla tarihe dikkat edilmesi gerekiyor. Türkiye’de okullar 9 Eylül tarihinde ilk zili çalacak. Yaz tatilinin sona ermesine kısa bir süre kaldı. Öğrenciler 3 ay boyunca tatil, gezmek, hobiler vs tüm yapmak istediklerini gerçekleştirerek yeni yıla hazırlandı. Yeni yıl için MEB’den tüm okullara uyarılar ve yapılması gereken yeni şeylerin bildirildiği öğrenildi.

19 HAZİRAN’DA DÖNEM SONA ERİYOR

Açıklanan takvime göre, eğitime ilk olarak ara 18 ile 22 Kasım tarihleri arasında verilecek. Bu tarihler arasında araya ayrılan öğrenciler yeniden eğitime 23 Kasım’da başlayacaktır. Yeni başlayacak olan dönemden sonra ise 1 yılın sonuna gelen öğrenciler 19 Haziran’da yeniden tatile giriş yapacak.

Bu dönem MEB tarafından öğretmenler için yeni oda konsept çalışması da tamamlandı. Ve basının davet edilmesi ile tanıtılan yeni odalarda öğretmenler için tüm detaylar düşünüldü. Bu sebepten dolayı bir çok okul için aynı konseptin gerçekleştirileceği sinyali verildi. Öğrencilere dağıtılan ders kitapları içinde yeni teknolojik gelişmelerin olduğu belirtilmişti. Ayrıca öğrenciler için servis ücretleri de açıklandı. Konu ile ilgili yine bilgilendirmeler velilere yapıldığı öğrenildi.

Gürkay Cengiz tarafından yayınlandı

1997 Gaziantep doğumlu Gurkay Cengiz , Gaziantep Üniversitesi İktisat mezunudur. Öğrencilik yıllarından beri çeşitli içerik platformlarında ekonomi üzerine yazilar paylaşmaktadır. Haberbest.com 'un editörlerin dendir. https://www.instagram.com/gurkaycengiz/

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir