Türkiye’nin en çok tercih edilen sahil kentlerinden birisi olan Antalya, yabancı turistler tarafından da tercih edilmeye devam ediliyor. Geçtiğimiz sezonlara göre bu yıl kat kart artan sayının Eylül ayında adeta patlama yapması bekleniyor. Antalya’da turizm büyüme konusunda çift haneli rakamlara çıkacağı belirtildi.

2018 yılında toplamda 13 milyon rakamına ulaşıldığı ve bunun yeni dönemde daha da fazlalaşacağı bilgisi verildi. Şimdiye kadar 10 milyon turistin Antalya’da tatil ve gezi amaçlı geldiği vurgulandı. Eylül ayının sonunda sayının 16 milyon seviyelerinde olması sonrasında ekonomik olarak büyük katkı sağlayacağı belirtiliyor. Ayrıca Türkiye genelinde bu sezon büyük bir katılım olduğu görülüyor. Özellikle terör bölgelerinin teröristlerden arındırılmasının büyük etkiye neden olduğu da gelen haberler arasında yer alıyor. Otel doluluklarının full seviyeye çıktığı şu günlerde Eylül ayının sonuna kadar devam edeceğinin altı çizildi.

ANTALYA’DA EYLÜL AYINDA REKOR KIRILMASI BEKLENİYOR

Sezonun bitmesine kısa bir süre kala son bir patlama yaşanması durumunda turistlerin ülkemize ekonomik olarak büyük katkısı olacak. Bu durumda çift haneli rakamlara çıkılacağı düşünülüyor. Henüz Türkiye genelindeki rakamların açıklanmamasından dolayı ne kadar bir büyüme olacağı konusunda net bir şey söylenmese de sadece Antalya’nın durumunun bu şekilde olduğu ifade edildi. Yerli turist konusunda da yine aynı kentte büyük bir katılım sağlandığı görülüyor. Çevre illerden Haziran ayından bugüne binlerce kişi akın etmeye devam ediyor.

Kemal Çan tarafından yayınlandı

1990 Gaziantep doğumlu Kemal Çan , İskenderun Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunudur. 5 yıldır ulusal habercilik sektöründe editörlük ve fotoğrafçılık yapmaktadır . Haberbest.com 'un daimi editörlerindendir. (https://www.instagram.com/kemalcanofficial/)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir