Dün PFDK tarafından Fatih Terim’e 4 maç ceza verildiği konusunda açıklama yapılmıştı. Sosyal medyadan büyük tepkilerin gelmesi ve hatta Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in canlı yayında açıklamaları sonrasında adeta spor gündemi sarsıldı diyebiliriz. Kayseri maçı sonrasında hem Erol Bulut hemde Fatih Terim’in konuşmalarından dolayı büyük ceza gelebileceği tahmin ediliyordu. Olay ile ilgili bir çok kişiden gelen yorumlara göre, kendini savunma olayına bu kadar 4 maç gibi ceza verilmesinin doğru olmadığı belirtildi.

Özellikle dış basında da konu ile ilgili manşetlerde cezanın yanlış olduğuna dair başlıklar atıldı. Bu sezon yaptığı transferler ile adından söz ettirmeye devam eden Sarı Kırmızılı ekip, Falcao transferi ile dünya genelinde konuşulmaya başlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde imza şov ile yeni oyuncuları taraftarın önüne çıkaran yöneticiler, Fatih Terim’e verilen ceza için tepkisine devam ediyor. Bir yandan da itiraz için resmi girişimlerde bulunacağı öğrenildi.

BAŞKAN MUSTAFA CENGİZ CEZAYA TEPKİ GÖSTERDİ

Taraftar ise konu ile ilgili yöneticilere baskı yapmaya devam ediyor. Terim için gerekenin yapılması konusunda binlerce yorum gelmeye başladı. Diğer taraftan olayın en önemli taraflarından birisi 19.05 saatinde açıklanması olduğu belirtildi. Bir çok yorumcu belkide cezanın Galatasaray’ın kuruluş tarihi baz alınarak açıklanmaması durumunda bu kadar tepki görmeyeceğini söylüyor. GS TV’ye konuşan Mustafa Cengiz ise bu saatte açıklanmasının kendisini yaraladığını belirtti. TFF’nin bu konuda nasıl bir tavır sergileyeceği konusunda merak devam ediyor.

Ali Duru tarafından yayınlandı

1980 Gaziantep doğumlu Ali Duru , Gaziantep Üniversitesi bilgisayar programcılığı mezunudur. Öğrencilik yıllarından bu yana medya sektöründe yer almaktadır.. Haberbest.com 'un daimi editörlerindendir. https://www.facebook.com/ali.duru.758

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir